Finansowa.tv

Szukaj
Close this search box.

Inwestowanie

Jakie dywidendy wypłacą spółki z GPW za 2021 - przewidywania
dividend

Wstęp

Słowem wstępu, ten wpis poświęcony jest próbie wytypowania spółek, które za rok 2021 mogą podzielić się przyzwoitą dywidendą. Jest to pierwsza część tego cyklu, a podsumowanie będzie zawierało reestymaty przewidywanych przeze mnie dywidend, po wynikach za Q4 2021′.

Poniżej znajdziesz odcinki, w których opowiadam o swoich przewidywaniach, ale również znajdziesz tam tabelki z wynikami, czy historycznymi dywidendami. W swoich przewidywaniach opieram się otoczeniem rynkowym, wynikami za 2-3 kwartały 2021 roku, historią dywidendową, polityką dywidendową, ale również podejściem spółki do wypłat.

Dom Development S.A.

Wyniki spółki, przez boom na rynku nieruchomości, pokazują że spółka bardzo korzysta na otoczeniu rynkowym. Wobec 302 000 000 złotych zysku netto w roku 2020, 232 500 000 zysku za pierwsze półrocze pozwala sądzić, że wynik z roku wcześniejszego zostanie poprawiony. Do tego wszystkiego spółka chętnie dzieli się dywidendą, którą wypłaca od debiutu, a dużą wagę przywiązuje do rosnącej dywidendy.

Przewidywana dywidenda: 10,55 – 11 złotych/akcja

dom_development
źródło: www.biznesradar.pl

Asbis Enterprises PLC

Pięknie rozwija się w okresie pandemii biznes spółki Asbis. Zadeklarowane szacunki odnośnie zysku netto w wysokości między 47 000 000$ – 51 000 000$ już pod koniec sierpnia zostały zrewidowane i podniesione do kwoty 71 000 000$ – 74 000 000$. Wzrost szacunków jest imponujący, Asbis spodziewa się niemal dwukrotnie większego zysku netto po opodatkowaniu, niż rok wcześniej, kiedy to spółka zarobiła 36 500 000$. 

Dodatkowym smaczkiem jest oczywiście zaskoczenie samego prezesa spółki po wrześniowych wynikach, co daje jasny sygnał, że Asbis ma wielką szansę trafić z szacunkami i podwoić zysk netto w 2021 względem roku ubiegłego.

Od 5 lat (wcześniej spółka miała 2 lata przerwy) wypłaca regularnie rosnącą dywidendę, a od 3 lat wypłaca w okolicach końca roku zaliczkę na poczet dywidendy, również rosnącą.

Przewidywana dywidenda0,50$ – 0,60$ /akcja

asbis dywidenda
źródło: www.biznesradar.pl

PCC Rokita S.A.

PCC Rokita to spółka, którą szeroko omawiałem w filmie na YouTube, ale także w niedawnym wpisie na blogu, wpis dostępny tutaj: https://finansowa.tv/rokita/

Jeśli chodzi o upatrywane przeze mnie możliwości, to dokładnie opisałem to w artykule, ale jeśli ktoś jest zainteresowany, polecam najnowszą rekomendację z DM BOŚ, gdzie szeroko został opisany case, w którym PCC Rokita jest spółką, która korzysta na wysokich cenach materiałów, które produkuje, ale nie odczuwa znacznie obciążenia np. wysokich cenach gazu.

Przewidywana dywidendaminimum 8,31 – 9 złotych/akcja (wyrównanie lub rekordowa dywidenda)

pcc_rokita
źródło: www.biznesradar.pl
Oceń wpis:
5/5

Wideo na YouTube

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved