Finansowa.tv

Szukaj
Close this search box.

Portfel Finansowa.tv

Śledź losy portfela Finansowa.TV

Witaj w moim portfelu, który nazwałem "Portfel Finansowa TV". Tutaj będę umieszczał dużo informacji na jego temat i zachęcam Cię do jego śledzenia. Będę robił tutaj analizy, podsumowania i generalnie chciałbym rozliczać się z tego, jak portfel będzie prowadzony. Na moim kanale YT znajdziesz wideo odnośnie portfela, gdzie staram się szerzej tłumaczyć wszelakie czynności, które wykonuję. Jeśli masz ochotę śledzić moje poczynania, to polecam również subskrybować kanał na YT oraz zapisać się na newsletter, będziesz miał wtedy pewność, że niczego nie przegapisz.

Artur Radomski

O portfelu

Portfel prowadzony jest w ramach konta maklerskiego w Banku Ochrony Środowiska. Dzięki prowadzeniu konta w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego, czyli IKE, jestem odciążony z wszelakich podatków, które z tytułu zysków kapitałowych, czy podatku od dywidend, który musiałbym rozliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, konto IKE daje takie możliwości. 

Konto IKE posiada roczny limit wpłat, obecnie na konto IKE w 2021 roku można wpłacić 15777 zł.

Obecny stan wpłat: 4000/15777 złotych (limit na 2021 rok)

Z założenia nie pokazuje swoich wszystkich inwestycji i jest on tylko częścią mojego udziału w rynkach kapitałowych, jednak często w swoich filmach nawiązuję do całości mojego kapitału na giełdzie.

W następnym akapicie znajdziesz listę odcinków z opisami oraz podlinkowanymi filmami na YouTube.

Odcinki na youtube

06

Ten odcinek to wyjątkowo podsumowanie dwóch miesięcy – października i listopada. W tym czasie trzy spółki wypłaciły dywidendę, Abbvie podniosło solidnie dywidendę na rok 2022, Verizon wypłacił wcześniej podniesioną dywidendę, a do portfela trafiła nowa spółka. Jest to świeża spółka o małej kapitalizacji nieco przekraczającej 1 mld $, natomiast z racji tego, że jest to REIT, na pewno będzie wypłacać dywidendę, z racji tego, że zobowiązują ją do tego przepisy prawne. Spółka zajmuje się powierzchniami biurowymi, które zostały wydzielone jako spin off ze spółki Realty Income Corp (O), która wcześniej połączyła się z VEREIT Inc. (VER). Dywidenda może być całkiem przyjemna, a sama spółka na tle innych reitów biurowych wygląda tanio. Oprócz tego omawiam mocne spadki na Ten Square Games, które mają miejsce w ostatnich tygodniach. 

05

W sierpniu pisałem: „Snowball zaczyna się kręcić.”, tak dzieje się i we wrześniu. Wpadły dwie dywidendy ze Stanów, mamy wypełniony dywidendowo cały rok, teraz pewnie będziemy dążyć do każdego tygodnia z dywidendą. Omawiam troszkę nową spółkę HP Enterprise oraz to co działo się w spółkach. Kolejna spółka – Verizon podniosła dywidendę, zgodnie z oczekiwaniami, więc portfel zaczyna żyć jak powinien.

04

W sierpniowym odcinku do portfela trafiła spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą papierosów. Jest to dość kontrowersyjna spółka, ale fundamentalnie przyjemna i płaci przy tym wysoką i rosnącą dywidendę. Co więcej spółka od razu tę dywidendę zwiększyła, co podbiło kurs akcji, mi udało się ją kupić przed spodziewanym zwiększeniem. Dodatkowo na rachunku zaksięgowaliśmy pierwszą dywidendę, snowball zaczyna się kręcić.

03

W dzisiejszym odcinku omawiam to, co działo się w czerwcu i lipcu w moim portfelu. Wypłacone dywidendy, wartość portfela, aż po nowe zakupy na amerykańskiej giełdzie, to tematy z dzisiejszego odcinka. Do portfela dołączyły cztery spółki z giełdy amerykańskiej. 

02

W ostatnim możliwym momencie, aby załapać się na dywidendę w spółce Ten Square Games, był 1 lipiec 2021 i tego dnia zakupiłem spółkę, której wycena kilka dni wcześniej urosła o kilkanaście procent po uzyskaniu pozwolenia na działalność w Chinach. Po realizacji zysków, lekkim spadku i perspektywie dywidendy postanowiłem dodać w końcu spółkę z tego sektora do portfela. W tym odcinku analizuję też sytuację Mo-bruku.

01

Pierwszy odcinek obfitował w dwie transakcje, które skupiły się na jednej spółce – Mo-BRUK, która zajmuje się szeroko pojętym recyklingiem. Posiadająca 3 odnogi biznesu, wspierana wysokimi opłatami za składowanie odpadów oraz unijnymi celami narzuconymi na państwa członkowskie, ma świetne perspektywy na najbliższych kilkanaście lat, będąc liderem w branży. W tym odcinku mierzymy się również z zagorżeniami ze względu na roszczenia do firmy, dzięki czemu doświadczyć mogliśmy kilkunastu procentowej korekty.

00

Długo odwlekany projekt, portfel FinansowaTV, gdzie dzielił się będę moim długoterminowym portfelem, który udostępnię publicznie. W tym odcinku omawiam wstępne założenia i narzędzia, które będą mi towarzyszyć, wspominam gdzie i jak śledzić portfel oraz przedstawiam wstępne założenia.

Potrzebujesz pomocy?

FAQs

W tej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane mi pytania,
jeśli jakieś pytanie Cię nurtuje, a nie ma na nie odpowiedzi poniżej, proszę zostaw komentarz pod spodem.

Absolutnie NIE! 

Seria nie jest poradą inwestycyjną, jest to seria edukacyjna, która ma na celu pokazać, jak budować portfel inwestycyjny, na co zwracać uwagę, czy jak dobierać spółki, ale w żaden sposób nie jest rekomendacją do kopiowania ruchów. Wszelkie kopiowanie robisz na własną odpowiedzialność!

TAK – portfel prowadzę w ramach konta IKE, które założyłem w Banku Ochrony Środowiska, na swoje dane i wpłacam tam realne pieniądze, które wykorzystuję na realne transakcje.

Portfel można śledzić w dwóch miejscach:

 1. Mój kanał na YT, gdzie publikuję filmy odnośnie portfela
 2. Blog Finansowa.TV, gdzie będą pojawiać się posty z różnymi informacjami na jego temat.

TAK – śledzenie portfela jest w pełni darmowe.

Ten post ma 21 komentarzy

 1. Jeśli już tutaj jesteś, zostaw proszę komentarz, jeśli masz jakieś pytania, również zachęcam cię do zostawienia ich tutaj 🙂

 2. Jarek

  Cześć,
  Pomimo wielu takich projektów w ostatnim czasie, ten postanowiłem śledzić. Czas pokaże czy słusznie.

  Czy udostępniasz gdzieś template arkusza, który wykorzystujesz do śledzenia inwestycji itp.?

  1. Jarek, dzięki że zdecydowałeś się zostać :).
   Co do arkusza, zajrzyj proszę do dywidendowego elementarze 1 i 2, tam masz odpowiedź.

   1. Jarek

    hej, nie znalazlem tam żadnej odpowiedzi, tym bardziej arkusza 🙁

 3. Mikołaj

  Cześć,

  Na IB można kupować cząstkowe akcje?

 4. Łukasz

  Cześć Artur,

  Analizowałeś, a może chociaż przyglądałeś się Arbor Realty Trust? Dywidenda wysoka >9%, na pay out dają ~ 77% i podnoszą dywidendę o 17% średnio w ciągu ostatnich pięciu lat. Przychody i zyski rosną naprawdę solidnie.

  1. Nie analizowałem, ale przymierzam się do zerknięcia na tę spółkę :). Wygląda bardzo ciekawie.

 5. Piotr

  Hi Arturze, dziękuje za merytoryczne wpisy. 😉 A jak porównałbyś konto IB vs Trading 212? Z góry dziękuje za info.

  1. Co do kont, IB ma wiele przewag. Wiele rynków, gdzie T212 ma tylko stany. Konta walutowe, T212 chyba tylko dolar i trzeba zadeklarować. Bezpieczeństwo, hmm IB jest na giełdzie w USA. Opłaty, chyba lekko na korzyść T212, ale to nie gra roli w długim terminie, do tego T212 jakiś czas temu nie wpuszczał Polaków, nie wiem jak jest teraz. Podatek będziesz musiał sam policzyć i odprowadzić. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, dawaj znać :).
   Ja rozważyłbym jeszcze Lynx, testuję i jestem mocno zaskoczony i zadowolony, mimo prowizji. Będe testował na blogu i YT, więc możesz się chwilę wstrzymać, jest to fajna alternatywa dla IB.

 6. Przemek

  Witaj Artur, natrafiłem na twój kanał – dobrze się go ogląda – gratuluję, chciałbym skorzystać z twojego template – natomiast widzę że w miedzy czasie sie już trochę przeterminował wzgledem twojego arkusza z portfela – czy planujesz zaaktualizować wspomniany template?

  1. Myślę, że niebawem nawet powinienem to zrobić, chciałbym ujednolicić kilka rzeczy, ale to kwestia jeszcze trochę czasu.

   1. Piotr

    To kiedy nowy odcinek z aktualizacją arkusza? 🙂

 7. Mateusz

  Hej,
  Podoba mi się to co robisz, fajnie wygląda portfolio tracker, używam go aktualnie do swoich inwestycji;-)
  Mam prośbę mógłbyś udostępnić tą zakładkę 'Kalendarz’ lub 'Template Dividend income’ z twojego trackera?

  pozdrawiam,

 8. Mateusz

  Hej
  używam twojego trackera, bardzo podobają mi się dotychczas wprowadzone funkcje, mam pytanie czy udostępniłbyś template do kalendarza dywidend? Planujesz może niedługo przedstawić nam to na youtube?

  Pozdrawiam
  Mateusz

  1. Trochę to trwało, ale niebawem będzię, zajawka na YT w zakładce społeczność 🙂

 9. Rafał

  Drogi Arturze,

  Stawiam pierwsze kroki na rynkach finansowych. Jestem w trakcie budowania bazy spółek z potencjałem na późniejsze zakupy. Tak naprawdę do końca roku zamierzam skupić się na obserwacji, a na początku przyszłego roku ruszyć na shopping. Od pewnego czasu czytam i oglądam Twoje artykuły i postanawiałem poprosić Cię o wsparcie.

  1. Czy znasz może jakąś stronę internetową gdzie są podane aktualne portfele znanych inwestorów ? Mam tutaj na myśli takie nazwiska jak Buffet, czy Burry (ten Pan akurat prawie w całości wycofał się z giełdy, ale podałem go jako przykład).
  2. Jakie gazety internetowe polecasz czytać, aby być na bieżąco z rynkami finansowymi ?

  Ukłony
  Rafał

  1. Hej,
   Życzę powodzenia w prowadzeniu portfela. Co do pytań:
   1. Wpisz w google imię inwestora i dopisz portfolio, powinny wyskoczyć wyniki, dla przykłądu buffet portfolio dał mi pierwszy wynik taki: https://www.cnbc.com/berkshire-hathaway-portfolio/
   2. Ja korzystam głównie z seeking alpha, ale jest też np. yahoo finance, czy inne tego typu portale. CNN/CNBC i portale informacyjne telewizji światowych też są dobrym miejscem 🙂

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved