Portfel Finansowa.tv

Śledź losy portfela Finansowa.TV

Witaj w moim portfelu, który nazwałem "Portfel Finansowa TV". Tutaj będę umieszczał dużo informacji na jego temat i zachęcam Cię do jego śledzenia. Będę robił tutaj analizy, podsumowania i generalnie chciałbym rozliczać się z tego, jak portfel będzie prowadzony. Na moim kanale YT znajdziesz wideo odnośnie portfela, gdzie staram się szerzej tłumaczyć wszelakie czynności, które wykonuję. Jeśli masz ochotę śledzić moje poczynania, to polecam również subskrybować kanał na YT oraz zapisać się na newsletter, będziesz miał wtedy pewność, że niczego nie przegapisz.

Artur Radomski

O portfelu

Portfel prowadzony jest w ramach konta maklerskiego w Banku Ochrony Środowiska. Dzięki prowadzeniu konta w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego, czyli IKE, jestem odciążony z wszelakich podatków, które z tytułu zysków kapitałowych, czy podatku od dywidend, który musiałbym rozliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, konto IKE daje takie możliwości. 

Konto IKE posiada roczny limit wpłat, obecnie na konto IKE w 2021 roku można wpłacić 15777 zł.

Obecny stan wpłat: 4000/15777 złotych (limit na 2021 rok)

Z założenia nie pokazuje swoich wszystkich inwestycji i jest on tylko częścią mojego udziału w rynkach kapitałowych, jednak często w swoich filmach nawiązuję do całości mojego kapitału na giełdzie.

W następnym akapicie znajdziesz listę odcinków z opisami oraz podlinkowanymi filmami na YouTube.

Odcinki na youtube

05

W sierpniu pisałem: „Snowball zaczyna się kręcić.”, tak dzieje się i we wrześniu. Wpadły dwie dywidendy ze Stanów, mamy wypełniony dywidendowo cały rok, teraz pewnie będziemy dążyć do każdego tygodnia z dywidendą. Omawiam troszkę nową spółkę HP Enterprise oraz to co działo się w spółkach. Kolejna spółka – Verizon podniosła dywidendę, zgodnie z oczekiwaniami, więc portfel zaczyna żyć jak powinien.

04

W sierpniowym odcinku do portfela trafiła spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą papierosów. Jest to dość kontrowersyjna spółka, ale fundamentalnie przyjemna i płaci przy tym wysoką i rosnącą dywidendę. Co więcej spółka od razu tę dywidendę zwiększyła, co podbiło kurs akcji, mi udało się ją kupić przed spodziewanym zwiększeniem. Dodatkowo na rachunku zaksięgowaliśmy pierwszą dywidendę, snowball zaczyna się kręcić.

03

W dzisiejszym odcinku omawiam to, co działo się w czerwcu i lipcu w moim portfelu. Wypłacone dywidendy, wartość portfela, aż po nowe zakupy na amerykańskiej giełdzie, to tematy z dzisiejszego odcinka. Do portfela dołączyły cztery spółki z giełdy amerykańskiej. 

02

W ostatnim możliwym momencie, aby załapać się na dywidendę w spółce Ten Square Games, był 1 lipiec 2021 i tego dnia zakupiłem spółkę, której wycena kilka dni wcześniej urosła o kilkanaście procent po uzyskaniu pozwolenia na działalność w Chinach. Po realizacji zysków, lekkim spadku i perspektywie dywidendy postanowiłem dodać w końcu spółkę z tego sektora do portfela. W tym odcinku analizuję też sytuację Mo-bruku.

01

Pierwszy odcinek obfitował w dwie transakcje, które skupiły się na jednej spółce – Mo-BRUK, która zajmuje się szeroko pojętym recyklingiem. Posiadająca 3 odnogi biznesu, wspierana wysokimi opłatami za składowanie odpadów oraz unijnymi celami narzuconymi na państwa członkowskie, ma świetne perspektywy na najbliższych kilkanaście lat, będąc liderem w branży. W tym odcinku mierzymy się również z zagorżeniami ze względu na roszczenia do firmy, dzięki czemu doświadczyć mogliśmy kilkunastu procentowej korekty.

00

Długo odwlekany projekt, portfel FinansowaTV, gdzie dzielił się będę moim długoterminowym portfelem, który udostępnię publicznie. W tym odcinku omawiam wstępne założenia i narzędzia, które będą mi towarzyszyć, wspominam gdzie i jak śledzić portfel oraz przedstawiam wstępne założenia.

Potrzebujesz pomocy?

FAQs

W tej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane mi pytania,
jeśli jakieś pytanie Cię nurtuje, a nie ma na nie odpowiedzi poniżej, proszę zostaw komentarz pod spodem.

Absolutnie NIE! 

Seria nie jest poradą inwestycyjną, jest to seria edukacyjna, która ma na celu pokazać, jak budować portfel inwestycyjny, na co zwracać uwagę, czy jak dobierać spółki, ale w żaden sposób nie jest rekomendacją do kopiowania ruchów. Wszelkie kopiowanie robisz na własną odpowiedzialność!

TAK – portfel prowadzę w ramach konta IKE, które założyłem w Banku Ochrony Środowiska, na swoje dane i wpłacam tam realne pieniądze, które wykorzystuję na realne transakcje.

Portfel można śledzić w dwóch miejscach:

 1. Mój kanał na YT, gdzie publikuję filmy odnośnie portfela
 2. Blog Finansowa.TV, gdzie będą pojawiać się posty z różnymi informacjami na jego temat.

TAK – śledzenie portfela jest w pełni darmowe.

Ten post ma 5 komentarzy

 1. Artur Radomski

  Jeśli już tutaj jesteś, zostaw proszę komentarz, jeśli masz jakieś pytania, również zachęcam cię do zostawienia ich tutaj 🙂

 2. Jarek

  Cześć,
  Pomimo wielu takich projektów w ostatnim czasie, ten postanowiłem śledzić. Czas pokaże czy słusznie.

  Czy udostępniasz gdzieś template arkusza, który wykorzystujesz do śledzenia inwestycji itp.?

  1. Artur Radomski

   Jarek, dzięki że zdecydowałeś się zostać :).
   Co do arkusza, zajrzyj proszę do dywidendowego elementarze 1 i 2, tam masz odpowiedź.

   1. Jarek

    hej, nie znalazlem tam żadnej odpowiedzi, tym bardziej arkusza 🙁

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved