Portfel Finansowa.tv

Śledź losy portfela Finansowa.TV

Witaj w moim portfelu, który nazwałem "Portfel Finansowa TV". Tutaj będę umieszczał dużo informacji na jego temat i zachęcam Cię do jego śledzenia. Będę robił tutaj analizy, podsumowania i generalnie chciałbym rozliczać się z tego, jak portfel będzie prowadzony. Na moim kanale YT znajdziesz wideo odnośnie portfela, gdzie staram się szerzej tłumaczyć wszelakie czynności, które wykonuję. Jeśli masz ochotę śledzić moje poczynania, to polecam również subskrybować kanał na YT oraz zapisać się na newsletter, będziesz miał wtedy pewność, że niczego nie przegapisz.

Artur Radomski

O portfelu

Portfel prowadzony jest w ramach konta maklerskiego w Banku Ochrony Środowiska. Dzięki prowadzeniu konta w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego, czyli IKE, jestem odciążony z wszelakich podatków, które z tytułu zysków kapitałowych, czy podatku od dywidend, który musiałbym rozliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, konto IKE daje takie możliwości. 

Konto IKE posiada roczny limit wpłat, obecnie na konto IKE w 2021 roku można wpłacić 15777 zł.

Obecny stan wpłat: 4000/15777 złotych (limit na 2021 rok)

Z założenia nie pokazuje swoich wszystkich inwestycji i jest on tylko częścią mojego udziału w rynkach kapitałowych, jednak często w swoich filmach nawiązuję do całości mojego kapitału na giełdzie.

W następnym akapicie znajdziesz listę odcinków z opisami oraz podlinkowanymi filmami na YouTube.

Odcinki na youtube

06

Ten odcinek to wyjątkowo podsumowanie dwóch miesięcy – października i listopada. W tym czasie trzy spółki wypłaciły dywidendę, Abbvie podniosło solidnie dywidendę na rok 2022, Verizon wypłacił wcześniej podniesioną dywidendę, a do portfela trafiła nowa spółka. Jest to świeża spółka o małej kapitalizacji nieco przekraczającej 1 mld $, natomiast z racji tego, że jest to REIT, na pewno będzie wypłacać dywidendę, z racji tego, że zobowiązują ją do tego przepisy prawne. Spółka zajmuje się powierzchniami biurowymi, które zostały wydzielone jako spin off ze spółki Realty Income Corp (O), która wcześniej połączyła się z VEREIT Inc. (VER). Dywidenda może być całkiem przyjemna, a sama spółka na tle innych reitów biurowych wygląda tanio. Oprócz tego omawiam mocne spadki na Ten Square Games, które mają miejsce w ostatnich tygodniach. 

05

W sierpniu pisałem: „Snowball zaczyna się kręcić.”, tak dzieje się i we wrześniu. Wpadły dwie dywidendy ze Stanów, mamy wypełniony dywidendowo cały rok, teraz pewnie będziemy dążyć do każdego tygodnia z dywidendą. Omawiam troszkę nową spółkę HP Enterprise oraz to co działo się w spółkach. Kolejna spółka – Verizon podniosła dywidendę, zgodnie z oczekiwaniami, więc portfel zaczyna żyć jak powinien.

04

W sierpniowym odcinku do portfela trafiła spółka zajmująca się produkcją i sprzedażą papierosów. Jest to dość kontrowersyjna spółka, ale fundamentalnie przyjemna i płaci przy tym wysoką i rosnącą dywidendę. Co więcej spółka od razu tę dywidendę zwiększyła, co podbiło kurs akcji, mi udało się ją kupić przed spodziewanym zwiększeniem. Dodatkowo na rachunku zaksięgowaliśmy pierwszą dywidendę, snowball zaczyna się kręcić.

03

W dzisiejszym odcinku omawiam to, co działo się w czerwcu i lipcu w moim portfelu. Wypłacone dywidendy, wartość portfela, aż po nowe zakupy na amerykańskiej giełdzie, to tematy z dzisiejszego odcinka. Do portfela dołączyły cztery spółki z giełdy amerykańskiej. 

02

W ostatnim możliwym momencie, aby załapać się na dywidendę w spółce Ten Square Games, był 1 lipiec 2021 i tego dnia zakupiłem spółkę, której wycena kilka dni wcześniej urosła o kilkanaście procent po uzyskaniu pozwolenia na działalność w Chinach. Po realizacji zysków, lekkim spadku i perspektywie dywidendy postanowiłem dodać w końcu spółkę z tego sektora do portfela. W tym odcinku analizuję też sytuację Mo-bruku.

01

Pierwszy odcinek obfitował w dwie transakcje, które skupiły się na jednej spółce – Mo-BRUK, która zajmuje się szeroko pojętym recyklingiem. Posiadająca 3 odnogi biznesu, wspierana wysokimi opłatami za składowanie odpadów oraz unijnymi celami narzuconymi na państwa członkowskie, ma świetne perspektywy na najbliższych kilkanaście lat, będąc liderem w branży. W tym odcinku mierzymy się również z zagorżeniami ze względu na roszczenia do firmy, dzięki czemu doświadczyć mogliśmy kilkunastu procentowej korekty.

00

Długo odwlekany projekt, portfel FinansowaTV, gdzie dzielił się będę moim długoterminowym portfelem, który udostępnię publicznie. W tym odcinku omawiam wstępne założenia i narzędzia, które będą mi towarzyszyć, wspominam gdzie i jak śledzić portfel oraz przedstawiam wstępne założenia.

Potrzebujesz pomocy?

FAQs

W tej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane mi pytania,
jeśli jakieś pytanie Cię nurtuje, a nie ma na nie odpowiedzi poniżej, proszę zostaw komentarz pod spodem.

Absolutnie NIE! 

Seria nie jest poradą inwestycyjną, jest to seria edukacyjna, która ma na celu pokazać, jak budować portfel inwestycyjny, na co zwracać uwagę, czy jak dobierać spółki, ale w żaden sposób nie jest rekomendacją do kopiowania ruchów. Wszelkie kopiowanie robisz na własną odpowiedzialność!

TAK – portfel prowadzę w ramach konta IKE, które założyłem w Banku Ochrony Środowiska, na swoje dane i wpłacam tam realne pieniądze, które wykorzystuję na realne transakcje.

Portfel można śledzić w dwóch miejscach:

 1. Mój kanał na YT, gdzie publikuję filmy odnośnie portfela
 2. Blog Finansowa.TV, gdzie będą pojawiać się posty z różnymi informacjami na jego temat.

TAK – śledzenie portfela jest w pełni darmowe.

Ten post ma 13 komentarzy

 1. Jeśli już tutaj jesteś, zostaw proszę komentarz, jeśli masz jakieś pytania, również zachęcam cię do zostawienia ich tutaj 🙂

 2. Jarek

  Cześć,
  Pomimo wielu takich projektów w ostatnim czasie, ten postanowiłem śledzić. Czas pokaże czy słusznie.

  Czy udostępniasz gdzieś template arkusza, który wykorzystujesz do śledzenia inwestycji itp.?

  1. Jarek, dzięki że zdecydowałeś się zostać :).
   Co do arkusza, zajrzyj proszę do dywidendowego elementarze 1 i 2, tam masz odpowiedź.

   1. Jarek

    hej, nie znalazlem tam żadnej odpowiedzi, tym bardziej arkusza 🙁

 3. Mikołaj

  Cześć,

  Na IB można kupować cząstkowe akcje?

 4. Łukasz

  Cześć Artur,

  Analizowałeś, a może chociaż przyglądałeś się Arbor Realty Trust? Dywidenda wysoka >9%, na pay out dają ~ 77% i podnoszą dywidendę o 17% średnio w ciągu ostatnich pięciu lat. Przychody i zyski rosną naprawdę solidnie.

  1. Nie analizowałem, ale przymierzam się do zerknięcia na tę spółkę :). Wygląda bardzo ciekawie.

 5. Piotr

  Hi Arturze, dziękuje za merytoryczne wpisy. 😉 A jak porównałbyś konto IB vs Trading 212? Z góry dziękuje za info.

  1. Co do kont, IB ma wiele przewag. Wiele rynków, gdzie T212 ma tylko stany. Konta walutowe, T212 chyba tylko dolar i trzeba zadeklarować. Bezpieczeństwo, hmm IB jest na giełdzie w USA. Opłaty, chyba lekko na korzyść T212, ale to nie gra roli w długim terminie, do tego T212 jakiś czas temu nie wpuszczał Polaków, nie wiem jak jest teraz. Podatek będziesz musiał sam policzyć i odprowadzić. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, dawaj znać :).
   Ja rozważyłbym jeszcze Lynx, testuję i jestem mocno zaskoczony i zadowolony, mimo prowizji. Będe testował na blogu i YT, więc możesz się chwilę wstrzymać, jest to fajna alternatywa dla IB.

 6. Przemek

  Witaj Artur, natrafiłem na twój kanał – dobrze się go ogląda – gratuluję, chciałbym skorzystać z twojego template – natomiast widzę że w miedzy czasie sie już trochę przeterminował wzgledem twojego arkusza z portfela – czy planujesz zaaktualizować wspomniany template?

  1. Myślę, że niebawem nawet powinienem to zrobić, chciałbym ujednolicić kilka rzeczy, ale to kwestia jeszcze trochę czasu.

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved