Finansowa.tv

Szukaj
Close this search box.

XTB Masterclass 2022

Weź udział w XTB Investing Masterclass i nie daj się zaskoczyć przyszłości

W środę, 26 października odbędzie się kolejna, siódma edycja XTB Investing Masterclass – największej bezpłatnej konferencji online dla inwestorów. Podobnie jak w poprzednich latach, na uczestników wydarzenia czekać będą prelekcje cenionych praktyków rynkowych, a także szereg debat z udziałem uznanych ekspertów. Tematami przewodnimi tegorocznej edycji konferencji są między innymi bezpieczeństwo energetyczne Europy, gospodarcze skutki wojny w Ukrainie czy globalny wzrost inflacji. Dlaczego warto wziąć udział w VII edycji XTB Investing Masterclass?

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

Poziom inflacji był także jednym z głównych tematów zeszłorocznej edycji konferencji organizowanej przez dom maklerski XTB. Wówczas, gdy dynamika wzrostu cen w polskiej gospodarce nie przekraczała w ujęciu rocznym 6%, dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB wraz z legendą amerykańskich finansów, Peterem Schiffem starali się znaleźć odpowiedź na pytanie w co inwestować w trakcie szalejącej inflacji. Już wówczas, gość specjalny VI edycji XTB Investing Masterclass przestrzegał przed kryptowalutami, wskazując między innymi na akcje spółek surowcowych jako przykład dobrej, dywersyfikującej ryzyko inwestycji.

Kluczowe tematy, uznani eksperci

Jak co roku, agenda XTB Investing Masterclass poświęcona będzie najważniejszym tematom rynkowym, które prezentowane będą przez uznanych ekspertów w danej dziedzinie. Rosyjska agresja na Ukrainę to wydarzenie, którego skutki są widoczne nie tylko w sferze geopolitycznej, ale – co ważniejsze – również gospodarczej. Gazowy szantaż Rosji wywołał obawy przed kryzysem energetycznym w Europie i choć ceny gazu w ostatnich tygodniach zauważalnie spadły, to wciąż pozostają na poziomie ponad dwukrotnie wyższym niż przed wybuchem wojny.

Wśród prelegentów tegorocznej, VII edycji XTB Investing Masterclass znaleźli się między innymi:

  • Waldemar Skrzypczak – Generał broni, oficer wojsk pancernych i zmechanizowanych. W latach 2006-2009 pełnił stanowisko dowódcy Wojsk Lądowych,
  • Bogdan Góralczyk – Profesor zwyczajny w Centrum Europejskim UW, jego były dyrektor. Politolog i sinolog, znany publicysta i były dyplomata,
  • Jarosław Kraszewski – Generał brygady Wojska Polskiego, doktor nauk wojskowych. W latach 2013-2015 pełnił obowiązki szefa Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych,
  • Marek Budzisz – Specjalista ds. Rosji i postsowieckiego Wschodu. Senior fellow w think tanku Strategy & Future.

Eksperci pochylą się nad tematem rosyjskiej napaści na Ukrainę i spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, czy tocząca się tuż za polskimi granicami wojna to początek nowej epoki i wielkich zmian na świecie.

SPRAWDŹ PEŁNĄ LISTĘ PRELEGENTÓW

Z kolei wyzwaniom stojącym przed polską i światową gospodarką, oraz palącym problemom kryzysu energetycznego w Europie i postępującej inflacji przyjrzą się także:

  • Łukasz Hardt – Profesor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2016-2022,
  • dr Mateusz Szczurek – Minister finansów RP w latach 2013-2015. Od 2016 roku ekonomista EBOiR dla krajów UE, członek Europejskiej Rady Fiskalnej,
  • Piotr Woźniak – Minister Gospodarki w latach 2005-2007, Prezes Zarządu PGNiG w latach 2015-2020,
  • Jakub Wiech – Prawnik, dziennikarz i publicysta, zastępca redaktora naczelnego serwisu Energetyka24 oraz redaktor portalu Defence24.pl.

XTB Investing Masterclass online już w środę, 26 października

Oprócz debat z uznanymi ekspertami w dziedzinie geopolityki, energetyki oraz finansów, konferencja XTB Investing Masterclass to również solidna dawka praktycznej wiedzy rynkowej. Na uczestników wydarzenia czekają prelekcje zarówno na tematy fundamentalne, jak i techniczne. O roli analizy w inwestycjach i o tym jak wybrać spółkę na lata mówić będzie Bartosz Szyma, a swoimi prognozami na ostatnie miesiące 2022 roku podzieli się Mieczysław Siudek, były zarządzający funduszem inwestycyjnym i uczeń tradera wszechczasów Bryce’a Glimore’a. Jak za pomocą analizy wolumenu i przebiegu ceny można precyzyjnie określić moment wejścia w rynek omówi podczas swojego wykładu Rafał Glinicki.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ

Dzięki zróżnicowanej agendzie i systemowi oceny wykładów, XTB Investing Masterclass to wydarzenie dla każdego inwestora – niezależnie od poziomu zaawansowania i preferowanego stylu inwestowania. Wirtualna forma XTB Investing Masterclass pozwala na udział z każdego miejsca na świecie, dlatego warto zarejestrować się już dziś.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wesprzyj Finansowa.TV

Jeśli masz ochotę wesprzeć projekt Finansowa TV, załóż konto brokerskie/IKE/IKZE z mojego linku polecającego (wystarczy kliknąć w baner)! Możesz również polubić lub udostępnić materiał, bądź zasubskrybować kanał na YT. Bardzo dziękuję!

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved