Finansowa.tv

Szukaj
Close this search box.

Inwestowanie

Moje TOP 7 spółek dywidendowych z GPW na Q1 22'
dividend

Wstęp

W tym wpisie dzielę się listą spółek, które powinny być ciekawymi propozycjami na pierwszy kwartał 22′. Jest to druga część tego cyklu, więc zachęcam Ciebie do obejrzenia również odcinka dotyczącego Q4 2021′.

Poniżej znajdziesz odcinki, w których opowiadam o swoich przewidywaniach, ale również znajdziesz tam tabelki z wynikami, czy historycznymi dywidendami. Są to informacje, które często wspominam w odcinku, a które są jego rozwinięciem. Jeśli masz coś ciekawego do dodania, podziel się tym w komentarzu. Daj znać, jakie spółki obserwujesz Ty.

Mobruk S.A.

Zysk netto Mobruku, z którego jest wypłacana dywidenda w Q3 przekroczył wynik z roku 2020 i wyniósł w pierwszych trzech kwartałach 86 000 000 zł. Licząc, że spółka powtórzy w Q4 21′ wynik z Q4 20′, spółka zarobi ponad 112 000 000 zł. Payout ratio zgodnie z polityką dywidendową firmy wynosi około 100%, za rok 2020 wyniósł ona blisko 90%. Do tego wszystkiego spółka chętnie dzieli się dywidendą, którą wypłaca od 3 lat, a dużą wagę przywiązuje do rosnącej dywidendy i jej stopa jest zadowalająca.

Mobruk ukończył kontrakt w Gorlicach, który był bardzo duży, natomiast warto obejrzeć wywiad z wiceprezesem Wiktorem Mokrzyckim, w którym opowiada o nowych kontraktach, o które Mobruk się stara: https://youtu.be/6Vy4W8KgmnQ

Przewidywana dywidenda: 27-30 złotych/akcja

mobruk-netto
źródło: https://www.biznesradar.pl/raporty-finansowe-rachunek-zyskow-i-strat/MBR,Q

Grupa Kęty

Wieloletnia spółka dywidendowa, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Wzrost dywidendy w 2020 roku to blisko 30%, a co ciekawe, również można się takiego wzrostu spodziewać za rok 2021, gdyż wypracowane zyski na to pozwalają! Absolutnie fenomenalna spółka, dzieląca się bardzo chętnie dywidendą z wypracowanego zysku niemal w pełni.

Obecnie spółka dość przyjemnie przeceniona względem ATH, w maju powinna ogłosić sowitą dywidendę i myślę, że jest to odpowiedni moment do powiększenia portfela o Kęty, szczególnie dla koneserów pewnej i wysokiej dywidendy.

Przewidywana dywidenda: 56,50 – 60 złotych/akcja

źródło: https://www.biznesradar.pl/dywidenda/KETY

Ten Square Games

W skrócie jest to spółka, która zarabia na wirtualnym łowieniu rybek. Obecnie po szeregu komunikatów kurs zachowuje się źle, natomiast cała branża gamingowa ma w tym momencie problem ze złą. Spółka wypłaciła do tej pory 3 razy dywidendę i zanosi się, że zrobi to kolejny raz. Wierzę, że wypłaci co najmniej tyle, ile za rok 2020, który był wybitny dla niej.

Przewidywana dywidenda: 10-12 złotych/akcja

ten-dywidenda
źródło: https://www.biznesradar.pl/dywidenda/TEN

Asbis Enterprises PLC

Pięknie rozwija się w okresie pandemii biznes spółki Asbis. Zadeklarowane szacunki odnośnie zysku netto w wysokości między 47 000 000$ – 51 000 000$ już pod koniec sierpnia zostały zrewidowane i podniesione do kwoty 71 000 000$ – 74 000 000$. Wzrost szacunków jest imponujący, Asbis spodziewa się niemal dwukrotnie większego zysku netto po opodatkowaniu, niż rok wcześniej, kiedy to spółka zarobiła 36 500 000$. 

Dodatkowym smaczkiem jest oczywiście zaskoczenie samego prezesa spółki po wrześniowych wynikach, co daje jasny sygnał, że Asbis ma wielką szansę trafić z szacunkami i podwoić zysk netto w 2021 względem roku ubiegłego.

Od 5 lat (wcześniej spółka miała 2 lata przerwy) wypłaca regularnie rosnącą dywidendę, a od 3 lat wypłaca w okolicach końca roku zaliczkę na poczet dywidendy, również rosnącą. W grudniu inwestorzy zostali już uraczeni zaliczką na poczet dywidendy w wysokości 0,79zł. Spodziewam się jeszcze około 1,50zł. dywidendy w maju, bo na prawdę jest co dzielić za rok 2021.

Przewidywana dywidenda0,50$ – 0,60$ /akcja

asbis dywidenda
źródło: www.biznesradar.pl

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

W tym przypadku zapraszam do szerokiej analizy na blogu sprzed kilku miesięcy: www.finansowa.tv/GPW

Oceń wpis:
5/5

Wideo na YouTube

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved