Finansowa.tv

Szukaj
Close this search box.

Inwestowanie

Jakie dywidendy wypłacą spółki z GPW za 2021 - przewidywań część II
dividend

Wstęp

Słowem wstępu, ten wpis poświęcony jest próbie wytypowania spółek, które za rok 2021 mogą podzielić się przyzwoitą dywidendą. Jest to pierwsza część tego cyklu, a podsumowanie będzie zawierało reestymaty przewidywanych przeze mnie dywidend, po wynikach za Q4 2021′.

Poniżej znajdziesz odcinki, w których opowiadam o swoich przewidywaniach, ale również znajdziesz tam tabelki z wynikami, czy historycznymi dywidendami. W swoich przewidywaniach opieram się otoczeniem rynkowym, wynikami za 2-3 kwartały 2021 roku, historią dywidendową, polityką dywidendową, ale również podejściem spółki do wypłat.

Mobruk S.A.

Zysk netto Mobruku, z którego jest wypłacana dywidenda w Q3 przekroczył wynik z roku 2020 i wyniósł w pierwszych trzech kwartałach 86 000 000 zł. Licząc, że spółka powtórzy w Q4 21′ wynik z Q4 20′, spółka zarobi ponad 112 000 000 zł. Payout ratio zgodnie z polityką dywidendową firmy wynosi około 100%, za rok 2020 wyniósł ona blisko 90%. Do tego wszystkiego spółka chętnie dzieli się dywidendą, którą wypłaca od 3 lat, a dużą wagę przywiązuje do rosnącej dywidendy i jej stopa jest zadowalająca.

Przewidywana dywidenda: 27-30 złotych/akcja

mobruk-netto
źródło: https://www.biznesradar.pl/raporty-finansowe-rachunek-zyskow-i-strat/MBR,Q

Grupa Kęty

Wieloletnia spółka dywidendowa, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Wzrost dywidendy w 2020 roku to blisko 30%, a co ciekawe, również można się takiego wzrostu spodziewać za rok 2021, gdyż wypracowane zyski na to pozwalają! Absolutnie fenomenalna spółka, dzieląca się bardzo chętnie dywidendą z wypracowanego zysku niemal w pełni.

Przewidywana dywidenda: 56,50 – 60 złotych/akcja

źródło: https://www.biznesradar.pl/dywidenda/KETY

Decora S.A.

Świetne wyniki Decory prawdopodobnie pozwolą wypłacić wysoką dywidendę. Spółka zarobiła w pierwszych 3 kwartałach więcej, aniżeli przez cały rok 2020. Co prawda podwyżka stóp procentowych i mniejszy ruch w branży deweloperskiej będzie działać na ich niekorzyść, natomiast widzę potencjał na dobre wyniki jeszcze przez kilka kwartałów. Mimo to spółka ma niski Payout Ratio poniżej 40%, co jest pozytywnym czynnikiem w perspektywie dywidendy na najbliższe lata i w razie gorszych lat spółka będzie mogła sięgnąć nawet po kapitał zapasowy.

Nie zakładam natomiast przerwania wypłat, gdyż jest to spółka wybitnie dywidendowa i z długą historią.

Przewidywana dywidenda: 2,50 – 3 złote/akcja

decora-zysk-dywidenda
źródło: https://www.biznesradar.pl/dywidenda/DECORA

Krynicki Recykling

Spółka zajmująca się recyklingiem szkła, która uchwaliła ostatnio politykę dywidendową, zakładającą wypłatę co najmniej 50% zysku netto w postaci dywidendy. Dodatkowo uchwalona została zaliczka na poczet dywidendy za rok 2021 w wysokości 50 groszy, na którą można załapać się do 7 grudnia 2021. Mój szacunek zawiera również tę zaliczkę, a wysoka dywidenda jest wielce prawdopodobna, gdyż spółka zanotowała ogromne wzrosty zysku oraz nie ma problemu pozyskiwać surowca, na jej korzyść zdecydowanie gra ustawa UE o odpadach.

Przewidywana dywidenda: 1,10 – 1,40 złotego/akcja

źródło: https://www.biznesradar.pl/raporty-finansowe-rachunek-zyskow-i-strat/KRYNICKI-RECYKLING,Q

Ten Square Games

W skrócie jest to spółka, która zarabia na wirtualnym łowieniu rybek. Obecnie po szeregu komunikatów kurs zachowuje się źle, natomiast cała branża gamingowa ma w tym momencie problem ze złą. Spółka wypłaciła do tej pory 3 razy dywidendę i zanosi się, że zrobi to kolejny raz. Wierzę, że wypłaci co najmniej tyle, ile za rok 2020, który był wybitny dla niej.

Przewidywana dywidenda: 10-12 złotych/akcja

ten-dywidenda
źródło: https://www.biznesradar.pl/dywidenda/TEN
Oceń wpis:
5/5

Wideo na YouTube

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved