Finansowa.tv

Szukaj
Close this search box.

Dywidendowy elementarz

Stwórz swój własny Portfilio Tracker

W trzecim odcinku z serii Dywidendowy elementarz pochylimy się nad śledzeniem swoich inwestycji, ja używam do tego arkusza google, który sam stworzyłem. Jest to darmowe rozwiązanie i do takiego Ciebie zachęcam, sprawdza się świetnie na codzień, pozwala na bardzo wiele, posiada szeroką funkcjonalność i ułatwia mi pracę przy rozliczaniu rocznego PITu.

Arkusz napewno będzie rozwijany i poprawiane będą błędy – jeśli masz jakieś propozycje lub zauważyłeś jakiś błąd, zostaw komentarz pod artykułem.

Poniżej możesz pobrać dokument, należy przejść do linku i kolejno kliknąć PLIK->Utwórz Kopię, dzięki temu utworzysz swoją kopię, którą możesz edytować.

Jeśli doceniasz to, co robię, będzie mi miło jeśli zostawisz komentarz tutaj, bądź na YT, klikniesz subskrypcję i łapkę w górę, dzięki!

Historia updateów:

  • 2021/06/29 – naprawione zostało sumowanie w Portfolio, by uwzględniać oprócz waloru, portfel w którym się on znajduje (ten sam walor w rozbiciu na większą ilość brokerów)

 

Poniżej możesz uzyskać dostęp do materiałów:

Ten post ma 21 komentarzy

 1. Maciej

  Bardzo dobry materiał. Przejrzyście wyjaśnione krok po kroku, jak rozpocząć budowę własnego arkusza. Oby tak dalej!

  Moim zdaniem, dobrym pomysłem na rozwiniecie tego arkusza, byłoby dodanie wykresów pokazujących wartość naszego portfolio w czasie oraz procentowy udział danego waloru w całym portfelu.

  1. Dziękuję za miłe słowo, mam to w planie i taki materiał, pokaże się niebawem, przy okazji odcinka dotyczącego analizy portfela :).

 2. Wojciech

  Hej, jak zaciągnąć DIV z yahoo?

  1. Funkcja wygląda tak:
   =INDEX(SPLIT(INDEX(IMPORTHTML("https://finance.yahoo.com/quote/"&$A2&"/";"table";2);6;2);" ");1)
   Gdzie komórka A2 zawiera nazwę spółki.

 3. Bartek

  Część , bardzo fajny arkusz do monitorowania inwestycji. Pytałeś o sugestie , więc ja w swoim arkuszu mam np.zminę wartości portfela w czasie + dopłaty do portfela , osobiście miałem z tym problem jak uwzględnić dopłaty , może mógłbyś się pochylić nad tym ? Fajna robotę robisz, pozdrawiam ,samych zysków życzę .

  1. Bartek, dziękuję za komentarz, dodam na pewno te dwie opcje i będę to robił w najbliższym odcinku 🙂

 4. Jan

  Dobry wieczór mam pewien problem otóż tworze swoje portfolio i gdy próbuje użyć komendy ( =SUMA.WARUNKÓW(Transakcje!$D$2:$D$1000;Transakcje!$C$2:$C$1000;B2;Transakcje!$G$2:$G$1000;D2) ) to cały czas pojawia się cyfra ” 0 ” mimo że w zakładce transakcje są wypełnione wszystkie kolumny tak jak w przykładowym arkuszu. Być może ja nie dostrzegam jakiegoś błędu i byłbym bardzo wdzięczny za wskazanie mi go.

  Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam

  1. Jan przychodzi mi na myśl, że może warunek wcale nie jest spełniony? Spróbuj może dokładnie przykład z filmu. Jeśli to nie pomoże, odezwij się.

 5. Zdzisław

  Cześć, właśnie tego mi brakowało, w końcu znalazłem. Dziękuję, świetna robota. Muszę Ci się przyznać Artur, że jakoś sceptycznie „podchodziłem” do Ciebie, ale im głębiej wchodzę w las, tym bardziej zaczyna mi się podobać 😉 , pozdrawiam.

 6. Janusz Francik

  Może byś spróbował stworzyć formułę na średnią geometryczną, arytmetyczną i aktualny stan portfela w odniesieniu do procenta składanego? Pozdrawiam

  1. Janusz nie do końca rozumiem po co średnia geometryczna i arytmetyczna oraz łączenie tego z procentem składanym? Masz na myśli prognozy jakieś?

 7. Krzysiek

  Cześć,
  czy ktoś z Was był w stanie pobrać z yahoo.finance date wyplaty dywidendy? Jest w zakladce Statistics i próbowałem stworzyć odpowiedni XPath (kopiując z Chrome), ale niestety Sheets nie znajduje tych informacji. Próbowałem takie zapytanie:
  =importxml(„https://finance.yahoo.com/quote/AAPL/key-statistics?p=AAPL”,”/html/body/div[1]/div/div/div[1]/div/div[3]/div[1]/div/div[1]/section/div[2]/div[2]/div/div[3]/div/div/table/tbody/tr[7]/td[2]”)

  W zasadzie to próbowałem na kilka róznych sposobów, kombinując z tym XPath, ale wynik zawsze jest taki sam: „Nie znaleziono źródła w URLu”.

  FinansowaTV, dzieki za inspiracje, w końcu się wziąłem za bardziej przejrzyste śledzenie portfela 🙂

  1. Dziękuję za dobre słowo :).
   Co do pytania, jeśli uda mi się przysiąść, to może z czasem to zrobię. Jednak te importy są strasznie zawodne niestety…

 8. Szymon

  Cześć

  Jestem fanem finansowa TV. Szukam Template do kalendarza dywidend. Można to gdzieś od Ciebie skopiować jak inne przykładowe arkusze do obliczania podatków itp? Ja generalnie do śledzenia portfela używam myfund.pl. ale do samego śledzenia i podatków twoje arkusze są świetne.

  Z góry dzięki za info i powodzenia w inwestycjach.

  P.S. jeśli inwestujesz w USA w ramach IKE/IKZE, to zarówno mBank jak i BOŚ nie mają uwzględniają w8Ben, więc podatek u źródła za dyvidendy pobierany jest w USA w wysokości 30% a nie 15%. W związku z tym w ramch IKE/IKZE jedyna opcja na dywidendy nieopodatkowane do ETF-y z UK/Irlandii lub Spółki brytyjskie – UK i Irlandia nie pobierają podatku u źródła, co jest dobrą opcją dla IKE/IKZE – czy zgodzisz się ze mną? Warto by o tym wspomnieć w jakimś materiale.

  Pozdrowienia
  Szymon

  PS. Próbowałem wysłać maila ze strony ale wyskoczył jakiś error i się nie dało…

  1. Hej,
   Template’y są dostępne, natomiast nie do końca wiem, o którym mówisz, którego nie możesz pobrać, podlinkuj, a coś wymyślimy :).
   Co do IKE/IKZE – tak, zgadzam się i mam taki odcinek w planach 🙂

 9. Krzysztof

  Cześć
  Próbuję pobrać cenę bieżącą na ETF mWIG40TR i po zaciągnięciu z google finance wyskakuje mi wartość 5962,95zł. Czy ktoś opanował temat zaciągania cen ETFów? Próbowałem też z yahoo finance ale bezskutecznie.

 10. Tomasz

  Czy ktoś wie, jak zaciągać dane spółek z GPW? Googlefinance zwraca dane opóźnione o 1 dzień.

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved