Finansowa.tv

Digrin śledzenie portfolio dywidendowego

Automatyczne śledzenie dywidend w IB

Będę wdzięczny, jeśli założysz konto z mojego linku polecającego. Digrin jest darmowy, ale ma też opcje płatne, dzięki temu linkowi, jeśli zdecydujesz się na opcję płatną, otrzymasz 20% rabatu z kodem DIGRIN20. Oczywiście z tego tytułu i ja otrzymam drobną prowizję.

Link: https://www.digrin.com?fp_ref=finansowatv

Jeśli chcesz automatycznie śledzić cashflowy dywidendowe w Interactive Brokers, to Degrin jest narzędziem dla Ciebie. W dzisiejszym artykule przedstawiam, jak wykonać integrację Degrin z Interactive Brokers, by automatycznie śledzić transakcje i na ich podstawie pokazywać wiele przyjemnych statystyk, z których użytek zrobi każdy inwestor dywidendowy. 

Artykuł zawiera tylko instrukcję integracji, ale jeśli interesuje Ciebie funkcjonalność aplikacji Degrin, to zapraszam do filmu poniżej:

  1. Na początku załóżmy nowe portfolio. W lewym górnym rogu wybieramy z zakładki opcję Portfolio i wybieramy nowe portfolio. 

2. Ustawiamy podstawowe informacje, jak nazwa, czy opis, możemy udostępnić portfolio publicznie lub tylko dla siebie, a także śledzić zamknięte pozycje. Na końcu klikamy Create Portfolio. Będzie ono już widoczne w liście powyżej.

3. Wybieramy z listy nowe, puste portfolio i powinniśmy zobaczyć widok, jak poniżej. Z prawej strony wybieramy przycisk Portfolio settings, a następnie z listy wybieramy Connect InteractiveBrokers.

4. Przechodzimy do konfiguracji połączenia IB i Digrina. Przede wszystkim Digrin nie potrzebuje pełnego dostępu do konta, a jedynie dostęp do Statementu. Nie ma tutaj potencjalnie niebezpieczeństwa, Digrin dostaje tylko informacje o naszych tranzakcjach.

Po pierwsze zaznaczamy przycisk Enabled, by synchronizacja live była aktywna, jeśli coś pójdzie nie tak, wyłączy się ona sama i trzeba będzie ją naprawić. Często ograniczy się to do wygenerowania nowego tokenu autoryzacyjnego.

Dalej musimy wygenerować Flex Query, o czym niżej, by Digrin mógł zaciągać tranzakcje z naszego konta.

Na koniec musimy wygenerować Auth token, by dodać go w Digrin, który dzięki niemu będzie mógł się połączyć i pobrać tranzakcje.

Po uzupełnieniu wystarczy kliknąć Save.

5. Teraz przejdźmy do naszego konta IB. Musimy utworzyć wspomniane flex query i auth token. Klikamy ludzika w prawym górnym rogu naszego konta, następnie wybieramy przycisk Settings.

6. Z listy opcji wybieramy Flex Web Service (musi być ustawiony jako Enabled, przed włączeniem nie jest widoczny napis Enabled). 

Po kliknięciu Flex Web Service, w okienku, które się pojawi, zaznaczamy opcję Flex Web Service Status, a poniżej pokaże nam się aktualny Token, wraz z datą ważności, który można też zresetować. Current Token to nasz token, który musimy dodać w Digrin jako Auth token (punkt 4).

7. Ostatnią rzeczą jest Flex query, które trzeba utworzyć w IB, z którego będzie korzystać Digrin. Żeby to zrobić przechodzimy do zakładki Performance & Reports i wybieramy Statements.

Wybieramy zakładkę Flex Queries i klikamy przycisk „+„. 

W oknie tworzenia flex query nadajemy nazwę naszemy query w polu Query Name, a z listy Sections wybieramy opcję Trades.

Zaznaczamy tylko Executions i wybieramy SELECT ALL. Na koniec klikamy tylko Save.

8. Na koniec w sekcji Delivery Configuration i sekcji General Configuration ustawiamy opcje dokładnie tak, jak na poniższym obrazku. Po czym klikamy przycisk Continue.

9. Na naszej liście z Flex Queries pojawi się utworzone query, obok niego klikami niebieski przycisk „i„. W oknie, które się otworzy widziemy nasze Query id, które nadało mu IB. To ID wpisujemy jako Query id w digrin (punkt 4).

10. Pozostaje wpisać wspomniane dane i kliknąć przycisk Save w Digrin, a następnie cieszyć się zaimportowanym portfolio i pięknymi statystykami!

Załóż darmowe konto w Digrin: https://www.digrin.com?fp_ref=finansowatv

Wesprzyj Finansowa.TV

Jeśli masz ochotę wesprzeć projekt Finansowa TV, załóż konto brokerskie/IKE/IKZE z mojego linku polecającego (wystarczy kliknąć w baner)! Możesz również polubić lub udostępnić materiał, bądź zasubskrybować kanał na YT. Bardzo dziękuję!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pocket
Share on reddit
Share on email

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved