Finansowa.tv

Szukaj
Close this search box.

Digrin śledzenie portfolio dywidendowego

Automatyczne śledzenie dywidend w IB

Będę wdzięczny, jeśli założysz konto z mojego linku polecającego. Digrin jest darmowy, ale ma też opcje płatne, dzięki temu linkowi, jeśli zdecydujesz się na opcję płatną, otrzymasz 20% rabatu z kodem DIGRIN20. Oczywiście z tego tytułu i ja otrzymam drobną prowizję.

Link: https://www.digrin.com?fp_ref=finansowatv

Jeśli chcesz automatycznie śledzić cashflowy dywidendowe w Interactive Brokers, to Degrin jest narzędziem dla Ciebie. W dzisiejszym artykule przedstawiam, jak wykonać integrację Degrin z Interactive Brokers, by automatycznie śledzić transakcje i na ich podstawie pokazywać wiele przyjemnych statystyk, z których użytek zrobi każdy inwestor dywidendowy. 

Artykuł zawiera tylko instrukcję integracji, ale jeśli interesuje Ciebie funkcjonalność aplikacji Degrin, to zapraszam do filmu poniżej:

  1. Na początku załóżmy nowe portfolio. W lewym górnym rogu wybieramy z zakładki opcję Portfolio i wybieramy nowe portfolio. 

2. Ustawiamy podstawowe informacje, jak nazwa, czy opis, możemy udostępnić portfolio publicznie lub tylko dla siebie, a także śledzić zamknięte pozycje. Na końcu klikamy Create Portfolio. Będzie ono już widoczne w liście powyżej.

3. Wybieramy z listy nowe, puste portfolio i powinniśmy zobaczyć widok, jak poniżej. Z prawej strony wybieramy przycisk Portfolio settings, a następnie z listy wybieramy Connect InteractiveBrokers.

4. Przechodzimy do konfiguracji połączenia IB i Digrina. Przede wszystkim Digrin nie potrzebuje pełnego dostępu do konta, a jedynie dostęp do Statementu. Nie ma tutaj potencjalnie niebezpieczeństwa, Digrin dostaje tylko informacje o naszych tranzakcjach.

Po pierwsze zaznaczamy przycisk Enabled, by synchronizacja live była aktywna, jeśli coś pójdzie nie tak, wyłączy się ona sama i trzeba będzie ją naprawić. Często ograniczy się to do wygenerowania nowego tokenu autoryzacyjnego.

Dalej musimy wygenerować Flex Query, o czym niżej, by Digrin mógł zaciągać tranzakcje z naszego konta.

Na koniec musimy wygenerować Auth token, by dodać go w Digrin, który dzięki niemu będzie mógł się połączyć i pobrać tranzakcje.

Po uzupełnieniu wystarczy kliknąć Save.

5. Teraz przejdźmy do naszego konta IB. Musimy utworzyć wspomniane flex query i auth token. Klikamy ludzika w prawym górnym rogu naszego konta, następnie wybieramy przycisk Settings.

6. Z listy opcji wybieramy Flex Web Service (musi być ustawiony jako Enabled, przed włączeniem nie jest widoczny napis Enabled). 

Po kliknięciu Flex Web Service, w okienku, które się pojawi, zaznaczamy opcję Flex Web Service Status, a poniżej pokaże nam się aktualny Token, wraz z datą ważności, który można też zresetować. Current Token to nasz token, który musimy dodać w Digrin jako Auth token (punkt 4).

7. Ostatnią rzeczą jest Flex query, które trzeba utworzyć w IB, z którego będzie korzystać Digrin. Żeby to zrobić przechodzimy do zakładki Performance & Reports i wybieramy Statements.

Wybieramy zakładkę Flex Queries i klikamy przycisk „+„. 

W oknie tworzenia flex query nadajemy nazwę naszemy query w polu Query Name, a z listy Sections wybieramy opcję Trades.

Zaznaczamy tylko Executions i wybieramy SELECT ALL. Na koniec klikamy tylko Save.

8. Na koniec w sekcji Delivery Configuration i sekcji General Configuration ustawiamy opcje dokładnie tak, jak na poniższym obrazku. Po czym klikamy przycisk Continue.

9. Na naszej liście z Flex Queries pojawi się utworzone query, obok niego klikami niebieski przycisk „i„. W oknie, które się otworzy widziemy nasze Query id, które nadało mu IB. To ID wpisujemy jako Query id w digrin (punkt 4).

10. Pozostaje wpisać wspomniane dane i kliknąć przycisk Save w Digrin, a następnie cieszyć się zaimportowanym portfolio i pięknymi statystykami!

Załóż darmowe konto w Digrin: https://www.digrin.com?fp_ref=finansowatv

Wesprzyj Finansowa.TV

Jeśli masz ochotę wesprzeć projekt Finansowa TV, załóż konto brokerskie/IKE/IKZE z mojego linku polecającego (wystarczy kliknąć w baner)! Możesz również polubić lub udostępnić materiał, bądź zasubskrybować kanał na YT. Bardzo dziękuję!

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved