Finansowa.tv

Szukaj
Close this search box.

Inwestowanie

Moje TOP 7 spółek dywidendowych z GPW na Q2 22'
dividend

Wstęp

W tym wpisie dzielę się listą spółek, które powinny być ciekawymi propozycjami na drugi kwartał 22′. Jest to kolejna część tego cyklu, więc zachęcam Ciebie do obejrzenia również wcześniejszych odcinków.

Poniżej znajdziesz odcinki, w których opowiadam o swoich przewidywaniach, ale również znajdziesz tam tabelki z wynikami, czy historycznymi dywidendami. Są to informacje, które często wspominam w odcinku, a które są jego rozwinięciem. Jeśli masz coś ciekawego do dodania, podziel się tym w komentarzu. Daj znać, jakie spółki obserwujesz Ty.

Mobruk S.A.

Zysk netto Mobruku, z którego jest wypłacana dywidenda w 2021 przekroczył wynik z roku 2020 znacznie i wyniósł ~ 115 000 000 zł. Szacowałem 112 000 000 zł., co prawie się pokryło, ale wynik był nieco lepszy. Payout ratio zgodnie z polityką dywidendową firmy wynosi około 100%, za rok 2020 wyniósł ona blisko 90%. Do tego wszystkiego spółka chętnie dzieli się dywidendą, którą wypłaca od 3 lat, a dużą wagę przywiązuje do rosnącej dywidendy i jej stopa jest zadowalająca. Mobruk zarekomendował dywidendę w wysokości 31,50 zł., jest to dużo, ale patrząc na chęć akwizycji, część zysku została w spółce jako kapitał zapasowy.

Mobruk ukończył kontrakt w Gorlicach, który był bardzo duży, natomiast warto obejrzeć wywiad z wiceprezesem Wiktorem Mokrzyckim, w którym opowiada o nowych kontraktach, o które Mobruk się stara: https://youtu.be/6Vy4W8KgmnQ

Rekomendacja dywidendy: 31.50 złotych/akcja (28.03.2022)

Przewidywana dywidenda: 27-30 złotych/akcja

mobruk-netto
źródło: https://www.biznesradar.pl/raporty-finansowe-rachunek-zyskow-i-strat/MBR,Q

Grupa Kęty

Wieloletnia spółka dywidendowa, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Wzrost dywidendy w 2020 roku to blisko 30%, a co ciekawe, również można się takiego wzrostu spodziewać za rok 2021, gdyż wypracowane zyski na to pozwalają! Absolutnie fenomenalna spółka, dzieląca się bardzo chętnie dywidendą z wypracowanego zysku niemal w pełni.

Obecnie spółka dość przyjemnie przeceniona względem ATH, w maju powinna ogłosić sowitą dywidendę i myślę, że jest to odpowiedni moment do powiększenia portfela o Kęty, szczególnie dla koneserów pewnej i wysokiej dywidendy.

Przewidywana dywidenda: 56,50 – 60 złotych/akcja

źródło: https://www.biznesradar.pl/dywidenda/KETY

Livechat

Spółka ma gorszy okres i nie spełnia oczekiwań co do wzrostów. Wzrosty są, ale inwestorzy oczekują więcej ze strony spółki. Mimo to rozwój jest widoczny, a dywidenda rosnąca. Ciekawostka jest taka, że Livechat wypłaca dywidendę 3 razy do roku. Więcej o spółce w moim filmie oraz filmie Bartka poniżej. Zachęcam do obejrzenia obu w podanej kolejności, Bartek robił analizę później i jest świeższa.

źródło: https://www.biznesradar.pl/dywidenda/LIVECHAT

Torpol

Jestem wręcz przekonany, że spółka o kapitalizacji niższej, posiadana gotówka w kasie wypłaci w tym roku sowitą dywidendę, wyższą niż rok temu. Zaczyna się sezon dywidendowy, więc warto zacząć rozglądać się za dobrymi cenami spółek, które wypłacą nam przyjemne kupony.

Asbis Enterprises PLC

Pięknie rozwija się w okresie pandemii biznes spółki Asbis. Zadeklarowane szacunki odnośnie zysku netto w wysokości między 47 000 000$ – 51 000 000$ już pod koniec sierpnia zostały zrewidowane i podniesione do kwoty 71 000 000$ – 74 000 000$. Wzrost szacunków jest imponujący, Asbis spodziewa się niemal dwukrotnie większego zysku netto po opodatkowaniu, niż rok wcześniej, kiedy to spółka zarobiła 36 500 000$. 

Wynik finalny za rok 2021 to prawie 313 000 000 złotych, co jest rekordem w historii spółki i wynikiem ponad dwukrotnie wyższym niż przed rokiem.

Od 5 lat (wcześniej spółka miała 2 lata przerwy) wypłaca regularnie rosnącą dywidendę, a od 3 lat wypłaca w okolicach końca roku zaliczkę na poczet dywidendy, również rosnącą. W grudniu inwestorzy zostali już uraczeni zaliczką na poczet dywidendy w wysokości 0,79zł. Spodziewam się jeszcze około 1,50zł. dywidendy w maju, bo na prawdę jest co dzielić za rok 2021. Do tej pory spółka za 2021 rok wypłaciła już 0,20$ / akcja zaliczki.

Przewidywana dywidenda0,50$ – 0,60$ /akcja

asbis dywidenda
źródło: www.biznesradar.pl
Oceń wpis:
5/5

Wideo na YouTube

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Krzychu

  Witam, też szukam różnych spółek tak się składa że z tych które Pan przedstawił mam wszystkie oprócz Torpol. Na drogach asfaltowych wykonawcy porzucają lub przerywają pracę ze względu na cenę surowców wydaje mi się że w kolejnictwie będzie podobnie. Dziś ma dużo kasy ale za rok…. Jak kupuję na dłuższy termin.
  Pozdrawiam

  1. Sam jestem ciekaw jak się sytuacja rozwinie, bo rzeczywiście jest to ciekawe i nie wiadomo, w którym kierunku pójdzie

 2. Piotr

  Dobry wieczór,
  dziękuję za ciekawy materiał. Z przyjemnością zapoznaję się za Pana analizami.
  Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

© Copyright Finansowa.TV 2021. All rights reserved